• Torunoğlu Tulum
  • Torunoğlu Tulum
  • Torunoğlu Tulum
  • Torunoğlu Tulum
  • Torunoğlu Tulum
Torunoğlu Tulum
Ürün Kodu : STÜ-16       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Aydar Peynircilik
220.00 TL   Kdv DahilTulum peyniri  Aydar peynircilik farkıyla sofralarınızda.

Kendine özgü lezzeti olan Tulum peyniri Erzincan ilimizle özdeşleşmiş bir peynirdir.

Genellikle Erzincan bölgesiyle anılan peynir Van Sivas gibi illerimizde de yapımı yaygınlaşmış bir peynirdir. Kıl keçisi postuna basılarak yapılan bu peynir yapımı uğraştırıcı ve zordur. 2400 rakımın üstünde bulunan yaylalarda bulunan taze otlarla ve doğal sularla beslenen koyunların sütüyle yapılan bu peynirimizin yapımında doğal maya kullanılması büyük önem arz etmektedir.

Yaz aylarının sonuna doğru otlatılan hayvanların sütünden elde edilen bu peynirin özelliklerinden biri de sütünün minimum su oranına sahip olmasıdır. Bu sayede yağ oranı yüksek olan sütten elde edilen Tulum peyniri, lezzetini ve doğallığını bu sayede kazanır. İçerisinde Bolca A ve B vitamini bulunduran peynirimiz demir, kalsiyum ve fosfor açısından da zengindir.

Tulum peynirinde süt çiğ olarak mayalanır. Mayalanan süt peynir haline geldikten sonra  7-10 Gün arasında süzeklerde bekletildikten sonra deriye basılır. Soğuk hava depolarında bekletildikten sonra kıvamına ulaşan peynir sofralarınıza ulaşır.

İstenilen kıvam ve lezzet olarak hazır hale gelen peynir kahvaltılarınızın vazgeçilmez yiyecekleri arasına girer.

Aydar Peynircilikolarak sizi tüm bu zahmetten kurtarıyoruz. El emeği ile  hazırlanan peynirlerimizi kahvaltı sofralarınıza ulaştırıyoruz. Kolay ve taksitli ödeme seçeneklerimizle evinizden çıkmanıza gerek kalmadan kapınıza kadar bu lezzetli peyniri ulaştırıyoruz.

Sizde bu lezzetten mahrum kalmamak için hemen siparişinizi en uygun fiyat seçeneğiyle verebilirsiniz.

Şimdiden afiyet olsun.


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bültene kayıt olarak kampanyalardan ilk siz haberdar Olun !
Bizi Takip Edin!