• Van Otlu Peyniri
  • Van Otlu Peyniri
  • Van Otlu Peyniri
Van Otlu Peyniri
Ürün Kodu : STÜ-7       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Aydar Peynircilik
250.00 TL   Kdv Dahil


Van otlu peyniri Van ilimize özgü bir peynirdir. Yapımı sırasında bir çok aşamadan geçen Van otlu peyniri, içerisinde bir çok doğal ot bulundurmaktadır. Sirmo, mendi, suh, heliz, kekik ve yabani nane bulunduran bu peynirimizin yapımı zaman ve zahmet gerektirir.

Şüphesiz ki Van otlu peyniri Van kahvaltılarının vazgeçilmezleri arasında bulunmaktadır.

Bahar aylarında toplanan taze otlar peynirin yapımı için muhafaza edilir. Keçi sütü, koyun sütü ve inek sütü ile yapılan bu peynirin malzemelerinin eksiksiz olması büyük önem arz etmektedir. Malzemelerinde eksiklik olması halinde bütün lezzeti etkilemektedir.

Sütün içine toplanan otlar ilave edilerek mayalandırma işlemi yapılır. Taze sütlerin kaynatılması sonrasında soğumaya bırakılır.30-35 derecelere kadar inen süte peynir mayası ilave edilir. Yaklaşık 2 saat bekletilen süt yavaş yavaş faydalı bakterileri oluşturarak pıhtılaşmaya başlar. Bu sürede önceden topladığımız otlarımızı ince ince doğrayarak peynire ilave edilir. Sütün peynir kıvamına gelmesi için  torbaya koyulup suyunun süzülmesi gerekmektedir. 5-6 saatlik bekleme sonrasında su iyice süzülür ve peynir haline gelir.

İstenilen kıvam ve lezzet olarak hazır hale gelen peynir kahvaltılarınızın vazgeçilmez yiyecekleri arasına girer.

Aydar Peynircilik olarak sizi tüm bu zahmetten kurtarıyoruz. El emeği ile  hazırlanan peynirlerimizi kahvaltı sofralarınıza ulaştırıyoruz. Kolay ve taksitli ödeme seçeneklerimizle evinizden çıkmanıza gerek kalmadan kapınıza kadar bu lezzetli peyniri ulaştırıyoruz.

Sizde bu lezzetten mahrum kalmamak için hemen siparişinizi en uygun fiyat seçeneğiyle verebilirsiniz.

Şimdiden afiyet olsun.


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bültene kayıt olarak kampanyalardan ilk siz haberdar Olun !
Bizi Takip Edin!